تبلیغات
اخبار و اتفاقات مهم روز دنیا - زندگی نامه براد پیت
 

زندگی نامه براد پیت

نوشته شده توسط :mahdi as
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389-08:14 ب.ظ


برد پیت
نام اصلی:ویلیام بردلی پیت
تاریخ تولد :18 دسامبر 1963
محل تولد :شاونه ، اوکلاهاما  ، آمریکا
وزن :72 کیلوگرم
قد :183سانتیمتر
 


با نام ویلیام بردلی پیت متولد 18 دسامبر 1963 در شاونه ،اوکلاهاما ،آمریکا. برادپیت بزرگ ترین فرزند بین 3 فرزند است. اودر 18 دسامبرسال 1963 میلادی درOklahoma به دنیا آمد. مادر او مشاور مدرسه وپدرش مدیر کارخانه ماشین سازی بود. او به همراه خانواده اش به شهرSpringfield/ missouri می رود ودراین شهر 2 نفر به خانواده آنها اضافه میشود. Douy برادروjulie خواهراو درآنجا بدنیا آمدند.
ازسال 1978-82 او به دبیرستان kickapoo رفت. ا وبه بازیهای تنیس وبسکتبال علاقه زیادی داشت ودرهمه مسابقات جایزه اول را می گرفت برادپیت یک شاگرد نمونه در دبیرستان بود و درهمه درسهایش چه خواندنی وچه ورزش نمرات بالا می گرفت. همیشه دوستانش اورا پسر خوش تیپ خطاب می کردند. ازسال 1982- 1986 به دانشگاه university of Missouri رفت. رشته او خبر نگاری بود ودرزمینه تبلیغات نیز فعالیت می کرد. زمانی که دردانشگاه درس می خواند یک تقویم با عکسهای خودش طراحی وچاپ کرد ووقتیکه دید مردم علاقه زیادی به او نشان دادند دانشگاه رادرسال 1986 رها کرد وبا ماشین خودش به کالیفرنیا رفت.
سال 1986 وقتی که وارد هالیوود شد فقط 325 دلار درجیبش داشت. اولین شغل او کاردریک ساندویچ فروشی بود که باید لباس مرغ می پوشید وبیرون رستوران تبلیغات پخش می کرد. درکنار این کارش کار دیگری هم داشت، او راننده لیموزین بود وازجمله کارهای دیگری که انجام می داد خدمتکاررستوران ومعلم شنا بود. اوپولی که ازاین کارها بدست می آورد خرج کلاسهای هنر پیشگی خود می کرد. او کم کم ازکلاسهای پایین، خود را به کلاسهای بالا وازفیلم های کوچک خود را به فیلم های بزرگ رساند.
آموزش بازیگری را نزد روی لندن دیده است.
درسال 1991 درفیلم Thelma & louise نقش کوچکی به مدت 14 دقیقه بازی کرد خیلی مورد توجه مردم وتهیه کنندگان قرارگرفت. بخاطر همین فیلم ازاو درخواست بازی درفیلم دیگر کردند. براد پیت با هفت چهره در نقش های اصلی ،که چهار تای آنها فیلم جنجالی بود،طی چهار سال 92 تا 95 خود را به یک فوق ستاره تبدیل کرد. او  پا در جای  جیمز دین و دیگر مردان شورشی قیافه می گذارد. اگر دین و مارلون براندو مملو از اضطراب بشری اند، پرسونای استیو مک کوئین و پل نیومن تهی تر به نظر می رسد . تصویر رابرت ردفورد هنوز تهی ظاهر می شود. شخصیتهای پیت هم هم نوعا اصل تهی بودن را می پذیرند  ولی اجازه ورود به مسیر دوران خوش آنها را ندارند. در میان کارهای تلویزیونی ،پیت نقش خود را شناسایی کرد :آشفته ولی جذاب بر روی هر دو جنبه آن کار کرد تا اندازه نقش هایش به سرعت رشد کرد.در هر اجرای کلیدی پیش از رسیدن به اوج هنرپیشگی او وقتش میان ایفای نقش پسرهای خوبی که تلاش می کند تا دنیا را  رشد دهند (مثل روزهای افتخار و Acroos The Tracks ) و پسرهای بدی که تلاش می کند تا انتقام بگیرند  (شاه جاده  و بسیار جوان برای مردن ) تقسیم می کند در تلما و لوئیز شخصیت دی جی که درهای اوج هنرپیشگی را برای پیت گشود متعلق به گروه دوم است. ولی قالب دوران حرفه اش در مقام بازیگر نقش اول نشان می دهد که در دهه 1990 خطوط جدا کننده عادی مرد جوان مبارز ،شورشی،جنایتکار ،روانی و قربانی به سختی آشکار می شوند . نه تنها پیت هر چهار نقش را در لحظات متفاوتی بازی می کند،او معمولا عوامل را در یک جا با یکدیگر ترکیب می کند. پیت با موفقیت فیلم های پر هزینه و موفق به  لحاظ  فروش چون تلما و لوئیز ،رودی از میانش می گذرد، مصاحبه با خون آشام در کنار تام کروز و با افسانه های پاییزی به راهش ادامه می دهد. شخصیت او در جریان مخالف با ویژه گی های حذف شده حرکت می کند ،فردی مخالف باورهای مردم و متوجه خانواده،آزرده ولی ویرانگر ،متزلزل ولی شجاع . انتخاب پروژه های پیت پرسونای کلی اش را از میان خطوط مشابه شکل داده است. برای هر شخصیت اصلی دو گانه دو نقش دوم آرام جستن و خشن و جود دارد.  درسال 1995 درفیلم seven بازی کرد  ..فیلم بسیار مورد توجه منتقدان و تماشاگران سینما قرار گرفت تا آنجا که از این فیلم به عنوان  یکی از شاهکارهای دهه 90 نامبرده میشود.. بازی براد پیت و مورگان فریمن در این فیلم خیره کننده بود. این فیلم اولین همکاری  بارد پیت با دیوید فینچر کارگردان صاحب سبک  و بنام هالیوود بود. در این فیلم برد پیت با  Gwyneth  paltrow  هم بازی بود که  این دو بعد ازپایان فیلم بمدت 2 سال با هم دوست بودند ولی درسال 97 این رابطه را به پایان رساندند. شخصیتهای دومی که ایفای آن برای نخستین نامزدی اسکار را به همراه آورد جفری گویینز در دوازده میمون بود. این نقش پیت را به صورت مرد جوان عصبانی نسلش در بر می گیرد. پیت با ایفای چندین نقش اصلی غیر عادی نشان داد که به هنر و تجارت به یک انداره علاقه دارد.
براد پیت آشکارا نقطه انفجار طرز فکرهای اجتماعی ،مغایرت ها مردانگی شده است. وفاداری گسترده او به هنرش نشان داده است که تا مدتهای زیادی بر روی پرده سینما مرکز چنین مغایرتهایی خواهد بود.
درسال 1998 Jennifer Aniston با اوآشنا شد ودرسال 2000 21 July باهم ازدواج کردند..
درسال 1995 تا 2000 توسط روزنامه peopl به اولقب زیباترین مرد روی زمین داده شد.
- درسال 1997 اوفیلمی بنام seven years in Tibet بازی کرد که کشور چین خیلی ازکار او خوشش نیامده بود، چون درفیلم ازکشور چین بدگفته بودند و به خاطر همین اجازه ورود او را به چین نمی دادند.
- درسال 1999 به اوپیشنهاد بازی درفیلم the Matrix داده شد ولی اوقبول نکرد.
- او ازکلاس ششم شروع به کشیدن سیگار کرد. پیتزا غذای مورد علاقه اوست ازعنکبوت وکوسه نیز خیلی می ترسد.
- درسال 1999 یکی ازطرفداران خوب ومحکم brad دختری 19 ساله بود که دزدکی وارد خانه اوشده ولباسهای اورا به تن خود کرد و10 ساعت درمنزل او بود تا پلیس باخبر شده واورا دستگیر کرد. برادپیت فیلم پرطرفداری بنام TROY را درسال 2004 بازی کرد ولی برای اسکار 2005 به عنوان یکی از نامزدهای بدترین هنرپیشه درهمین فیلم انتخاب شد.
و اما همتون دیگه ماجرای براد پیت و آنجلینا جولی رو می دونید..
چون نمی خوام تکراری مطلب بزارم واسه همین از پرداختن
به این موضوع صرف نظر می کنم... ولی لازم دیدم یه تو ضیح کوتاهی هم درباره فیلم آقا و خانم اسمیت بدم که این فیلم باعث ازدواج این دو نفر شد..
کارگردان: دوگ لیمن  ----- همان کارگردان فیلم معروف هویت برن.
تهیه کننده: آکیوا گلدزمن
نویسنده: سیمون کینبرگ
موسیقی: جان پاول
بازیگران:
براد پیت (جان اسمیت)
آنجلینا جولی (جین اسمیت)
آدام برادی (بنجامین دانز)
کری واشنگتن (ادی)
عرضه کننده: فاکس قرن بیستم (20th Century Fox)
تاریخ عرضه: ۱۰ ژوئن ۲۰۰۵
زمان: ۱۲۰ دقیقه
زبان: انگلیسی
هزینه: ۱۱۰ میلیون دلار
جان و جین اسمیت برای رد گم کردن و برای این که به عنوان مظنون در یک بمب گذاری در بوگوتای کلمبیا دستگیر نشوند به شکل مصلحتی با هم ازدواج می‌کنند و بعد تصمیم می‌گیرند با هم زندگی کنند اما رابطه آنها به زودی به سردی می‌گراید.آنها در جلسات مشاوره خانواده شرکت می‌کنند اما نمی‌توانند دلیل مشکلاتشان را کشف کنند در ادامه ما متوجه می‌شویم که جان و جین دو قاتل حرفه‌ای هستند و در استفاده از انواع اسلحه ها متبحرند. سازمانهایی که هرکدام از آن دو را استخدام کرده‌اند رقیب و دشمن همدیگر هستند و جان و جین نیز از حرفه یکدیگر خبر ندارند. آنها به طور جداگانه مامور می‌شوند تا یک شاهد را که شدیدا مورد محافظت است به قتل برسانند. آن دو هم زمان و بی خبر از یکدیگر دست به عملیات می‌زنند و در نتیجه نقشه‌های یکدیگر را خنثی می‌کنند اما هر دو پی به هویت یکدیگر می‌برند هر کدام از آن دو فکر می‌کنند که دیگری برای سرپوش گذاشتن بر اعمال تبهکارانه خود دست به ازدواج زده است. به هر کدام از آن دو دستور داده می‌شود تا دیگری را ظرف ۴۸ ساعت نابود کند. طی یک تیراندازی سنگین آنها به طور سطحی زخمی می‌شوند و خانه شان نیز ویران می‌شود. اما علاقه آن دو به هم مانع این می‌شود که همدیگر را به قتل برسانند. صبح روز بعد آدمکش های هر دو سازمان به سراغ جان و جین اسمیت می‌آیند تا آنها را به قتل برسانند. جان و جین موفق می‌شوند شاهدی را که قبلا در صدد کشتنش بودند اسیر کنند. اما در نهایت تعجب در می‌یابند که این شاهد تنها یک طعمه بوده و مسئولان دو سازمان تبهکاری از ابتدا می‌خواستند کاری کنند که جان و جین همدیگر را بکشند سرانجام جان و جین موفق می‌شوند تا تمام تبهکاران را نابود کنند بعد از اتمام این ماجراها آنها حس تازه‌ای نسبت به یکدیگر پیدا می‌کنند.
اینم اطلاعات بیشتری درباره چند فیلم که برد پیت در اون ها بازی کرده:
 
1-True Romance محصول سال 1993 .. با اینکه براد پیت نقش اول رو بازی نمی کنه ولی فیلم خیلی معروفی هستش و کارگردان اون هم تونی اسکات مشهور می باشد..
2-Kalifornia محصول 1993 ..  نقش مقابل براد پیت روژولیت لوییز بازی می کنه
3-Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles محصول 1994 .. بازیگراش رو فقط نام می برم چون خودتون میشناسیدشون.. تام کروز- کریستین دانست – آنتونیو باندراس به همراه براد پیت..فیلم اصلی شو ندیدم ولی نسخه ویدئو کلوپی می ارزه وقت بزارین و ببینین..
4-Legends of the Fall فیلم خیلی قشنگ از براد پیت و آنتونی هاپکینز
5-Se7en ترجیح میدم درباره این  فیلم توضیح ندم .. چون اگه بخوام بگم یه چند صفحه جا می خواد.. واسه همین بی خیال  میشم..فقط اینو بگم که بهترین فیلمی که تو عمرم دیدم همین فیلم هستش..
6-Twelve Monkeys محصول سال 1995این هم یه فیلم خیره کننده با بازیگرانی همچون بوریس ویلیس و جوزف میلتو و براد پیت
7- Sleepers محصول 1996 که واقعا از این فیلم خوشم اومد..بازیگران بزرگی همچون رابرت دنیرو- کوین بیکن – داستین هافمن در کنار براد پیت ایفای نقش می کنند.
8-The Devil's Ownمحصول 1997 براد پیت در کنار هریسون فورد
9-Meet Joe Black محصول 1998 در کنار آنتونی هاپکینز
10-Fight Club محصول 1999یک فیلم خیره کننده دیگر از براد پیت که دومین همکاری او با دیوید فینچر ( کارگردان se7en) بود.. و خیلی از منتقدین این فیلم رو بهترین فیلم براد پیت می دونن.. ادوارد نورتون هم در کنار او در این فیلم بازی می کند.
11-Snatch محصول 2000 که اینم فیلم زیباییست
12-The Mexican محصول 2001 در کنار جولیا رابرتز
13- Spy Game محصول 2001 باز هم فیلمی به کاگردانی تونی اسکات و این بار براد پیت در کنار بازیگری این فیلم رو بازی کرد که خیلی ها براد پیت رو جایگزین خوبی برای او می دانستند.. بازیگری که از نظر ظاهری نیز شباهت های بسیاری با براد پیت داره.. حتما همتون متوجه شدین منظورم رابرت ردفورد هستش!!
14- Ocean's Eleven محصول 2001 اولین قسمت از سه گانه یاران اوشن که استیون سودربرگ کارگردان اسکاری سینما اونو کارگردانی کرده و بازیگران بزرگی همچون جورج کلونی – مت دیمون – اندی گارسیا – جولیا رابرتز و براد پیت در این فیلم بازی می کنن..
15-Troy محصول 2004 که فکر می کنم همتون دیدین این فیلم رو..پس لازم به توضیح نیست..
16-Ocean's Twelve محصول 2004 که علاوه بر بازیگرانی که گفتم کاترین زتا جونز هم به این فیلم اضافه شد..
17-Mr. & Mrs. Smith این فیلم رو کامل در قسمت بالا توضیح دادم..
18-Babel در کنار کیت بلانشت
 
 
 
--------------------------------------------------------------------------------


Filmography
Brad Pitt
 

 
2008
Atlas Shrugged (announced) (in talks) .... John Galt
Chad Schmidt (announced) .... Chad Schmidt/Himself
Crood Awakening (announced) (rumored)
2007
Dallas Buyer's Club (announced)
State of Play (announced) (rumored)
The Curious Case of Benjamin Button (pre-production)  Benjamin Button
Ocean's Thirteen- Rusty Ryan
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (completed) Jesse James
2006
Babel  .... Richard
2005
Mr. & Mrs. Smith - John Smith
2004
Ocean's Twelve - Rusty Ryan
Troy - Achilles
2003
Sinbad: The Legend of the Seven Seas - Sinbad
2001
Mexican, The - Jerry Welbach
Ocean's Eleven - Dusty Ryan
Spy Game - Tom Bishop
To the White Sea
2000
Snatch
1999
Being John Malkovich

Fight Club - Tyler Durden
1998
Meet Joe Black - Death
1997
Dark Side of the Sun, The

Devil's Own, The - Frankie McGuire/Rory Devaney

Seven Years in Tibet - Heinrich Harrer
1996
Sleepers
1995
Twelve Monkeys -Jeffrey Goines
Se7en - Detective David Mills
1994
Legends of the Fall - Tristan Ludlow
Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles - Louis de Pointe du Lac
 The Favor - Elliott Fowler
1993
Kalifornia
True Romance
1992
Cool World
River Runs Through It, A
1991
Across the Tracks
Johnny Suede
Thelma and Louise - J.D.
Two-Fisted Tales
نظرات() 


Elvia
یکشنبه 18 آذر 1397 03:24 ب.ظ
Тһis is the best bushcrаft survival knife.
Buy cialis
یکشنبه 19 فروردین 1397 02:45 ق.ظ

Nicely put, Many thanks!
buy brand cialis cheap cialis dose 30mg cialis diario compra cialis online click now buy cialis brand does cialis cause gout cialis generisches kanada generic cialis cialis 20 mg best price enter site natural cialis
Cialis online
جمعه 3 فروردین 1397 05:59 ق.ظ

With thanks. Lots of postings!

generic cialis levitra click now buy cialis brand when will generic cialis be available cialis 200 dollar savings card cialis 5 mg buy rx cialis para comprar buying cialis overnight tadalafil 20 mg opinioni cialis generico price cialis best
archery king hack
جمعه 4 اسفند 1396 09:44 ب.ظ
سلام! من متوجه شدم که این تا حدودی موضوع است اما مجبور شدم
پرسیدن. آیا در حال انجام یک وبلاگ به خوبی ایجاد شده مانند شماست
مقدار زیادی از کار؟ من به طور کامل برای اجرای یک وبلاگ کاملا جدید هستم، اما در مجله من در مورد آن نوشته ام
به صورت روزانه. من می خواهم یک وبلاگ بنویسم تا بتوانم به راحتی به اشتراک بگذارم
تجربه و افکار من آنلاین. لطفا اجازه بدهید من را بدانم اگر شما دارید
هر گونه توصیه یا راهنمایی برای صاحبان وبلاگنویسان مشتاق جدید.
قدردانی آن
Odell
جمعه 17 آذر 1396 04:00 ب.ظ
Good day I am so grateful I found your weblog, I really found you by accident,
while I was looking on Bing for something else, Anyhow I am here now and would
just like to say many thanks for a tremendous post and a all round interesting blog (I
also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment but I have saved it
and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please
do keep up the awesome jo.
Nintendo Switch Giveaway
سه شنبه 7 آذر 1396 07:21 ب.ظ
این پاراگراف ایده ای روشن برای طراحی طراحی شده است
کاربران جدید وبلاگ نویسی، در حقیقت چگونه باید یک وبلاگ را اجرا کنند.
best psychic medium
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:14 ب.ظ
من واقعا موضوع / طراحی وب سایت شما را دوست دارم. آیا تا به حال اجرا کرده اید؟
هر گونه مشکلات سازگاری با مرورگر وب؟ تعداد کمی از مخاطبان وبلاگ من در مورد وب سایت من شکایت کرده اند که در اکسپلورر به درستی در اکسل کار نمی کنند اما در Opera به نظر می رسد.
آیا شما برای کمک به حل این مسئله ایده ای دارید؟
What do you do for a strained Achilles tendon?
جمعه 17 شهریور 1396 03:54 ق.ظ
This is the right website for anyone who wants to find out about this topic.
You understand so much its almost hard to argue
with you (not that I personally would want to…HaHa).
You certainly put a new spin on a topic that has been written about for ages.
Excellent stuff, just wonderful!
How do you treat a sore Achilles tendon?
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:18 ب.ظ
Asking questions are actually pleasant thing if you are not understanding something completely,
except this post provides fastidious understanding even.
http://julicanseco.hatenablog.com/
جمعه 13 مرداد 1396 05:43 ب.ظ
I'm really loving the theme/design of your blog.
Do you ever run into any web browser compatibility
problems? A couple of my blog audience have complained about my
site not operating correctly in Explorer but looks great
in Firefox. Do you have any suggestions to help fix this problem?
How do you get taller?
جمعه 13 مرداد 1396 01:05 ب.ظ
This is my first time pay a visit at here and i am actually impressed to read all at alone
place.
How does Achilles tendonitis occur?
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:52 ق.ظ
Hello there, You have done an excellent job. I'll definitely digg it and personally suggest to my friends.
I'm sure they will be benefited from this site.
Rene
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:03 ق.ظ
What's up to all, how is everything, I think every one is getting more
from this website, and your views are good in favor of
new visitors.
Blythe
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 04:01 ق.ظ
Someone necessarily assist to make severely posts I'd state.

That is the first time I frequented your website page and so far?

I amazed with the analysis you made to make this particular publish extraordinary.

Great process!
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 11:33 ب.ظ
Hi there, its fastidious post concerning
media print, we all be familiar with media is a enormous source of information.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 05:48 ب.ظ
Amazing things here. I am very satisfied to see your article.

Thank you so much and I'm having a look ahead to
touch you. Will you please drop me a e-mail?
BHW
سه شنبه 8 فروردین 1396 11:02 ب.ظ
Right here is the right blog for anyone who wishes to understand this topic.
You understand so much its almost hard to argue with you (not that I really will need to…HaHa).
You certainly put a fresh spin on a subject which has been discussed for a long time.
Great stuff, just wonderful!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox